Alışveriş Sepetim

Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Ekran Kartı Markası

Ethernet

Kart Okuyucu

Marka

İşlemci Markası

Wireless

İşletim Sistemi

SSD Kapasitesi

Ram Kapasitesi

Power Supply

İşlemci

Harddisk Kapasitesi

Ekran Kartı Modeli

İşlemci Tipi

Gamers Arena Hazır Sistemler - Masaüstü Bilgisayarlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Gamers Arena kaliteli ve uygun fiyatlı hazır sistemler

 

Masaüstü bilgisayar fiyatları konusunda piyasanın lideri konumundaki Gamers Arena toplama PC’leri, yüksek performans ve üst seviye kaliteyi çok uygun fiyatlarla kullanıcılarına sunuyor.

 

Gamers Arena Cool, Dark, Peak, The Myth, Force, Space, Extremely, Proc, Hell oyuncu bilgisayarları hem uygun fiyatla hem de kalitesiyle, oyunculara en iyi oyun deneyimini sunmayı hedefliyor.

 

Sizin için doğru oyuncu hazır sistemlerini bulmak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

 

Gamers Arena hazır sistemleri neden tercih etmelisiniz?

 

Gamers Arena toplama bilgisayar satın aldığınızda sadece uygun fiyatlı bir hazır sistem değil, aynı zamanda birbirleriyle tamamen uyumlu bileşenlerden oluşan, uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz, herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman teknik destek alabileceğiniz bir bilgisayar satın almış olacaksınız.

 

FPS, RPG gibi farklı oyun türlerini oynamayı seviyorsanız ve multiplayer oyunlarda rakiplerinizi toza dumana boğacak bir oyuncu bilgisayarı arıyorsanız Gamers Arena Cool, Dark, Peak, The Myth, Force, Space, Extremely, Proc ve Hell oyuncu bilgisayarlarından birini seçebilirsiniz.

 

Bu yüzden oyuncu bilgisayarı, yayıncı bilgisayarı, Twitch yayıncı bilgisayarı ya da Youtube yayıncı bilgisayarı almak isteyen kullanıcıların tek adresi: Gamers Arena’dır

 

Masaüstü bilgisayarların avantajları nelerdir?

 

Masaüstü bilgisayarlar, oyuncular için daha yüksek performans sundukları için çokça tercih ediliyor. Tabii ki oyuncu bilgisayarlarının yanı sıra okul için PC’ler, evde eğlence amaçlı kullanılan bilgisayarlar veya iş yerleri için toplama hazır sistemler bulunuyor. Masaüstü bilgisayarlar kasaları nedeniyle tek bir yerde kullanım sunuyor olsalar da özellikle yüksek performans isteyenler için dizüstü bilgisayarlara kıyasla daha iyi performans sağlıyorlar.

 

Dizüstü bilgisayarlar daha uzun batarya süreleri için çalışma frekansları ve kullandıkları watt değerleri düşürülmüş (kırpılmış) işlemci ve ekran kartı kullanmak zorundadırlar. Bu yüzden oyun ve işlemci gücü gerektiren uygulamalarda düşük performans sergilerler. Ancak masaüstü sistemlerde bu tür kısıtlamalar yoktur.

 

Masaüstü bilgisayarlar, kullanıcılarının isteklerine ve tercihlerine göre bileşen yükseltme (upgrade) seçeneklerine sahiptir. Ekran kartının performansı ya da işlemcinin kas gücünü kullanılan oyunlar-yazılımlar için yetersiz kaldığı zaman, kullanıcı bu bileşenleri güncel versiyonlarıyla değiştirebilir.

 

Bunun dışında; harddisk, SSD, klavye, güç kaynağı, soğutma sistemi ya da kasa gibi diğer bileşenler ihtiyaçlara göre yenileri ile değiştirilerek sistemin kullanım süresi uzun yıllara yayılmış olur.

 

Bunun yanında sabit bir yerde kullanıldığı için masaüstü bilgisayarlar daha dayanıklıdır ve arıza yapma oranları dizüstü bilgisayarlara göre nispeten daha düşüktür.

 

Neden toplama bilgisayar kullanmalısınız?

 

Bilgisayar parçalarının birleştirilmesi, çalışır bir sistem hale getirilmesi, belirli bir teknik bilgi, tecrübe ve dikkat gerektiren bir iştir. Binlerce lira verip satın aldığınız parçalara, montaj sırasında acemilik yüzünden zarar verme ihtimalinizin hayli yüksek olduğu hesaba katılırsa, toplama bilgisayar mantıklı bir çözüm olarak karşınıza çıkar.

 

Toplama hazır sistemlerde donanımların birbiriyle uyumlu olması, doğru bileşenlerin seçilmesi ve bileşenlerin birbiriyle olan performansı da önemli olduğu için bu konuda tecrübeniz ve bilginiz yoksa hazır sistemleri tercih etmeniz, işin profesyonellerinin sizin için hazırladığı sistemleri güvenle kullanmanızı sağlar.

 

Bu yüzden toplama bilgisayar almak, hem cüzdanınız hem de “keşke” dememeniz için daha mantıklı olduğu kadar da sağlıklı bir seçimdir.

 

Neden toplama bilgisayar seçiminde profesyonel destek almalısınız?

 

“İşlemci mi, o da nedir?” diyen kitlenin içinde yer alıyorsanız hazır sistem satın almadan önce mutlaka profesyonel bir yardım almaya bakın. Uyumlu bileşenlerden oluşan, sağlıklı ve performanslı bir bilgisayarla çalışmanın sizin de hakkınız olduğunu unutmayın.

 

Günümüzde çok fazla donanım alternatifi ve seçeneğinin olmasının yanı sıra bu donanımların birbiriyle de en iyi şekilde uyumlu olması hazır sisteminizin yüksek performansla çalışmasını sağlar. Eğer bu donanımların bilgilerine sahip değilseniz ve hangi bileşenleri birbiriyle eşleştirerek kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, toplama PC’niz düzgün veya yüksek performanslı çalışmayacaktır. Bu sebeple de profesyonel destek alarak, kendiniz için en doğru seçimi yaparken bütçenizi de doğru değerlendirmiş olursunuz.

 

Toplama PC’ler hakkında bilgi almak ve bütçenize en uygun yüksek performanslı oyuncu bilgisayarını seçmek için bize ulaşabilirsiniz.

 

Masaüstü bilgisayar alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 

Öncelikle amacınızı belirleyin. Oyuncu bilgisayarı mı yoksa yayıncı bilgisayarı mı alacaksınız? Karar verdikten sonra amacınıza uygun bileşenlerin bir araya toplandığı uygun fiyatlı hazır sistem almak için harekete geçebilirsiniz.

 

Oyuncu bilgisayarları alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 

Oyuncu PC’si seçerken ilk kriteriniz ekran kartı olmalıdır. Hangi ekran kartını seçeceğiniz ve sonrasında da hangi işlemciyi almanız gerektiğinin sorularını bu süreçte yanıtlamanız gerekiyor.

 

“Ne kadar ekmek, o kadar köfte” deyiminin birebir örtüştüğü bu konuda bütçenizin yettiği maksimum düzeyde ekran kartına yatırım yapmaktan çekinmeyin.

 

Elinizdeki bütçeyi kullanırken yüksek performanslı bir oyuncu bilgisayarı seçmek için işlemciye de önem vermelisiniz. İşlemci ve ekran kartı bütçenizin büyük bir bölümünü oluşturabilir.

 

Tabii ki bu seçimlerin ardından bellek seçimi de önemli. Oyunlar için günümüzde 16GB RAM’ler standart olmaya başlamışken, daha yüksek kapasiteli bellek çözümlerini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

RAM, GPU ve işlemcinin yanı sıra oyunları depolayacağınız diskler de önemli oluyor. SSD depolamalar tabii ki size daha hızlı bir okuma yazma işlemi sunacaklardır; ancak bunun yanı sıra oyunlar yüksek depolama alanlarına da ihtiyaç duyuyorlar. SSD’nin yanı sıra oyunlarınızı depolamak için HDD çözümlerini de hazır sisteminizi oluştururken seçebilirsiniz.

 

Ama tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız da yapabileceğiniz en iyi çözüm, Gamers Arena Hazır Sistemleri tercih etmek olacaktır. Uygun fiyatlı ve kaliteli hazır sistemler hakkında bilgi almak için bize ulaşarak, ihtiyaçlarınıza uygun bir oyuncu bilgisayarına da hemen sahip olabilirsiniz.

 

Gaming bilgisayar özellikleri neler?

 

”Yüksek frame sayısı = performanslı işlemci + performanslı ekran kartı” formülüne uygun bir gaming bilgisayar satın aldığınız zaman, oyunları keyif alarak ve takılmadan oynarsınız. Genel performansın dışında RGB yada ARGB desteğine sahip bilgisayar kasası, kasa fanları ve klavye aydınlatması da odanıza renk katacaktır.

 

Yüksek FPS’li oyuncu bilgisayarları son yıllarda oyuncuların özellikle talepte bulunduğu hazır sistemler olduğu için de Gaming PC’ler iş istasyonlarından biraz daha ayrılıyorlar.

 

Ekran kartı ve işlemci seçimleri özellikle Gaming bilgisayarlarından ayrıştığı için de odak noktası genellikle oyuncular oluyor. İş istasyonu PC’ler veya iş bilgisayarlarında belli programlara özel konfigürasyonlar yapıldığı için de aradaki fark buradan çıkıyor.

 

Gaming PC’lerde kendinize özel konfigürasyonlar oluşturabildiğiniz için de istediğiniz oyunlara özel gerekli sistemleri toplayarak oyun keyfinizi de bir üst seviyeye çıkartabilir ve kendi özel sisteminizle istediğiniz performansta oyunlarınızı oynayabilirsiniz.

 

Hazır bilgisayarlar oyunlar için neden avantajlı?

 

Çünkü; bilgisayar kasaları içindeki bileşenler birbirleriyle tamamen uyumludur ve en önemlisi montajı profesyoneller tarafından yapıldıkları için sorun yaşamazsınız. Bu yüzden kaliteli hazır sistem almak sizin için her zaman daha avantajlıdır.

 

Toplama sistemler aynı zamanda özellikle oyun için üretilen sistemler doğrudan oyun odağında toplandığı için de oyunların performansını göz önünde bulundururlar. Bu da normal bir konfigürasyona kıyasla oyunlarda daha yüksek performans alarak, daha uzun süre oyun oynamanıza yardımcı olur.

 

Bilgisayar parçaları seçerken nelere dikkat etmek gerekli?

 

Masaüstü bilgisayar toplama aşamasında en önemli kriter: bileşen uyumudur. Örneğin; seçtiğiniz işlemci, Intel anakartlarla ya da soket yapısı yüzünden eski-yeni AMD anakartlarla uyumsuz olabilir. Ya da satın aldığınız DDR4 bellek, DDR5 destekli bir anakartın bellek yuvasına bir türlü oturmayacaktır. Bu yüzden oyuncu PC'leri ya da başka bir deyişle kasalı bilgisayar toplarken uyum konusuna çok dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Doğru anakartı ve işlemciyi seçtikten sonra ekran kartının seçimine yönelmeniz ve bileşenlerin hem birbiriyle donanımsal uyumluluklarına hem de performans açısından uyumluluklarına bakmak gerekir. Bu seçimleri yaptıktan sonra PC kasası gibi diğer donanımları belirleyebilir, RAM ve depolama seçeneklerini göz önünde bulundurduktan sonra da sisteminizi kaldıracak bir güç kaynağı seçmeniz gerekir.

 

Eğer yüksek performanslı bir sistem kuruyorsanız, PC’nizin havalandırması da bir hayli önemli. Fanlı soğutucuların yanı sıra sıvı işlemci soğutucuları da son yıllarda oyuncular arasında bir hayli tercih edilen soğutucular arasında yer alıyor.

 

Toplama bilgisayarlar oyunlarda neden daha iyi performans gösteriyor?

 

Konusunda uzmanlaşmış ekiplerimizin topladığı Gamers Arena Hazır Sistemlerde donanım uyumsuzluğu ve aşırı sıcaklık gibi can sıkıcı sorunlar yaşamayacağınız için satın aldığınız bilgisayarlar daha fazla performans gösterecektir.

 

Oyuncu Kasa PC’ler hem donanımsal olarak hem de performans olarak çoğu laptoptan güçlü olabilecekleri için de daha çok tercih ediliyor. Aynı zamanda zaman içerisinde bileşenlerin sürekli olarak güncellenebilme opsiyonu da PC’nin devamlı olarak performansının da artırılmasına yardımcı oluyor.

Copyright © 2020 Gamers Arena. İntegra Teknoloji  A.Ş. 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.