Alışveriş Sepetim

Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Bağlantı

Mouse Scroll-Tilt

Mouse Tipi

Renk

RGB

Buton Sayısı

Marka

DPI

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
Bu kategoride toplam 1 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Oyuncu Mouselar Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey


Kaliteli ve uygun fiyatlı mouse modelleri


Oyunculara yönelik kaliteli ve uygun fiyatlı mouse modelleri Gamers Arena’da. Oyunculara yönelik mouse modellerini seçerken de farklı markaları incelemek ve oyuncu fareleri hakkında mümkün olduğunca çok bilgi edinmek gerekiyor. Farklı modellerde oyunculara yönelik RGB mouse seçeneklerini de Gamers Arena’da bulabilirsiniz.


Özellikle FPS tarzı CS:GO ya da Volarant gibi oyunlarda üstünlüğü sağlamak, RPG tarzı oyunlarda ise herkesin önüne geçmek ve rakiplerinizi alt etmek için Gamers Arena’da yer alan fare modellerine göz atabilirsiniz.


Oyuncu mouse alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?


Oyuncu mouse alırken; kablolu ya da kablosuz, algılayıcısının tercihine göre optik ya da lazer olmasına, DPI değerine, tuş sayısına, macro özelliklerine ve en önemlisi elinize uyum sağlayan ergonomik bir tasarıma sahip olmasına dikkat etmelisiniz.


Mouse ergonomisi, satın alma aşamasında çok önemli kriterdir. Farklı tasarımlar; avuç içi, pençe veya parmak ucu gibi en rahat tutuşunuzu kullanarak her iki elinizle de en üst seviyede oyun oynamanıza olanak sağlarlar.


Gamers Arena’dan seçebileceğiniz kablolu ya da kablosuz fare modelleriyle oyunlarda düşmanlarınızı kolay bir şekilde alt ederken, elinizin ergonomisini koruyarak da size en uygun model ile uzun süre oyun oynamanın keyfini sürebilirsiniz.


Oyuncu RGB mouse modelleri


Yeni trend RGB çılgınlığı, kasalar, fanlar, klavyeler ve dizüstü modellerinden sonra farelere de yansıdı. RGB mouse satın aldığınız zaman bağlantısını yaptıktan sonra anakartın yazılımı aracılığıyla farenin RGB aydınlatmasını istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.


RGB destekli farelerle oyunlarınıza renk katmakla kalmaz, hazır sisteminiz ve odanızla da bir uyum içerisinde kendi tarzınızı yaşam alanınıza da katabilirsiniz.


Gamers Arena’da Glorious, Asus, MSI, HP, Razer gibi pek çok mouse modelini ve markasını bulabilirsiniz.


Mouse nedir?


1964 yılında Douglas Engelbart tarafından icat edilen mouse ya da diğer adıyla fare; avuç içinde tutularak ekranda görülen imlecin hareket ettirilmesi yardımıyla yazılımların kontrolünü sağlayan bir tür giriş/çıkış birimidir. Günümüzde bilgisayarların neredeyse tüm kullanımı fareler üzerinden yapılmaktadır.


Fareler sadece masaüstü bilgisayarlarda değil aynı zamanda dizüstü bilgisayarlarda, akıllı televizyonlarda ve destekleyen farklı cihazlarda da kullanılabilir.


Mouse türleri nelerdir?


İcat edildiği tarihten günümüze kadar pek çok çalışma sistemine ve tasarıma sahip mouse üretilmiştir.


Kablosuz fareler; kızılötesi, wifi ve Bluetooth olarak üç farklı şekilde bilgisayarlarla iletişim sağlarlar. Bunun dışında hareketli top, optik ve lazerli olmak üzere iç farklı hareket algılayıcısına sahiptirler.


Hareketli top barındıran fareler uzun yıllar önce yerlerini optik algılayıcılara devretmişlerdir. Optik algılayıcılar genel olarak günlük kullanımlarda ve uygun fiyatlı oyuncu farelerinde kullanılıyor.


Lazer fareler ise daha fazla çözünürlüğe yani daha fazla duyarlılığa sahip oldukları için daha fazla kontrol sağlarlar. Bu yüzden oyun konusunda hassas kullanıcılar yada gamer diye adlandırılan hızlı oyuncular özellikle lazer mouse’ları tercih ederler.


Gamers Arena’da; kablosuz mouse, kablolu mouse, bluetooth mouse, RGB mouse, makro mouse gibi birbirinden farklı oyuncu mouse modellerini bulabilirsiniz.


Kablolu ve kablosuz mouseların farklılıkları nelerdir?


Kablosuz mouse’lar; kolay taşınabilirliğin yanında laptop çantalarında daha az yer kaplar, kablo karmaşası yaratmazlar. Bu sayede günlük kullanımlar için yanlarında sürekli olarak laptop bulunduran kullanıcılar kablosuz modelleri tercih eder.


Kablosuz fareler herhangi bir kablo ile bilgisayara, dizüstüne ya da akıllı TV’ye bağlı olmadıkları için, kablolulara göre daha uzun mesafelerden çalışırlar ve aynı anda birden fazla cihaza bağlanabilme yeteneklerine sahiptirler. Ancak çalışmak için gücünü pilden aldıkları için sürekli olarak şarj edilme ya da pil değişimine bağımlıdırlar.


Kablolu mouse’ler; kablosuz farelerin aksine enerjisini bilgisayar üzerinden aldıkları için pil bitme ve şarj sorunu yaşamazlar. Bunun dışında hız ve performans konusunda kablosuz versiyonlarından daha iyi seviyededirler.


DPI değeri nedir?


Dot Per Inch’in kısaltması olan DPI; inç başına düşen nokta anlamına gelir. Mouse tarafında DPI değeri ise; hassasiyet ve duyarlılık anlamlarını taşır.


Basit bir örnekle açıklarsak 2000 DPI değerine sahip olan bir fare 1 inç mesafesinde hareket ettirilirse ekrandaki imleç 2000 piksel kadar hareket edecektir. Bu mantıkla DPI değerini yüksek olması, farenin bir o kadar da hassas olduğu anlamına gelir.


Hassas yani yüksek DPI değerli fareler sadece oyuncular için değil aynı zamanda grafik tasarım işleriyle uğraşan ve hassaslık isteyen kullanıcılar tarafından da tercih edilir.


Düşük DPI değerine sahip fareler “kötüdür” sonucunu çıkarmamız da yanlıştır çünkü günlük kullanımlar olan video izleme, internet gezintileri yada Office kullanımları için düşük DPI’lı fareler oldukça yeterli olurlar


Oyuncu mouse'larındaki macro özellikleri ne işe yarıyor?


Farenin üzerindeki tuşlara yazılım aracılığıyla belirli görevlerin atanmasına “makro atama” denir. Fare üzerindeki tüm tuşlara, yazılımının - donanımın izin verdiği sayıda makro atama, diğer bir deyişle görev tanımlama yapılabilir.


Oyunlar dışında grafik - tasarım uygulamaları yada video edit - render tarzı yazılımlarda makro mouse, kullanıcılarına büyük kolaylık ve hız getirisi sağlar.


Macro mouse kullanımları oyunlarda size nasıl avantaj katar?


Oyun dünyasında yenilmez olmak için en büyük ihtiyacınız: hızdır. Oyunlarda pek çok görevi ya da rutin işleri yerine getirirken klavye üzerinden kaybedeceğiniz zamanı sadece bir fare tıklamasıyla telafi edebilirsiniz. Oyunlarda bu konforun sahibi olmak için gaming mouse satın alırken makro ataması olup olmadığına dikkat edin.


Gamers Arena’da çok sayıda makro mouse ya da macro mouse arasından seçiminiz yaparak oyunlarında hızı keşfedebilirsiniz.


Neden oyuncu mouse kullanmalısınız?


Günlük kullanımlar için üretilen standart farelerin aksine gamer mouse’larda yüksek DPI değerlerine sahip lazer sensörler kullanılır. Bu sayede özellikle hızlı reflekslere sahipseniz, anlık tepkilerinizi oyunlara kesintisiz ve direkt olarak aktarabilirsiniz.


Bunun dışında macro atama sayesinde normal farelere göre daha konforlu bir kullanım sunarlar.


Oyunlarda rakiplerinizi alt etmenin yolu yüksek DPI değerine sahip, ergonomik tasarıma sahip kaliteli farelerden geçer. Gamers Arena’da bu özelliklerin bir arada olduğu çok sayıda RGB mouse, makro Mouse, game Mouse ya da oyuncu mouse bulabilirsiniz.

Copyright © 2020 Gamers Arena. İntegra Teknoloji  A.Ş. 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.